sobota, 26 września 2015

Edward Sharpe & Magnetic Zeros - Home - Rzutowania prostokątne. Przekrój podłużny.

Hej ! Dzisiejszy post jest już typowo architektoniczny i dotyczy rzutowań prostokątnych oraz przekrojów podłużnych. Brzmi jak czarna magia ? Zaraz postaram się to wytłumaczyć tak aby wszystko było zrozumiałe i czytelne :)

MOJE SKOŃCZONE PRACE : 

Rzutowania prostokątne :


Przekrój podłużny :


Zacznijmy od rzutowań ! Co to takiego ? 

Rzutowania prostokątne - jest to przedstawienie przedmiotu, bryły, budynku 3 wymiarowego w 2 wymiarach, tak aby był on czytelny dla osoby, która wie o co tutaj chodzi. Robimy to za pomocą 3 rzutów - z góry, z przodu i z boku. NIE UŻYWAMY LINIJKI, CYRKLA I RZECZY TEGO TYPU! Wszystko mierzymy ręcznie za pomocą ołówka a proste linie musimy narysować jedynie za pomocą własnej dłoni.
RZUT Z GÓRY


RZUT Z PRZODU


RZUT Z BOKU


Linie pomocnicze zostawiamy lekkie, nie przyciskamy ołówka mocno, tak samo z konturami przedmiotu, który wiemy, że tam jest, ale go nie widzimy, natomiast kontur danego przedmiotu, który widzimy pogrubiamy tak aby był dobrze widoczny.

Przekrój podłużny - jest to pokazanie przedmiotu od środka, tak jakbyśmy go przekroili. W zależności w jakim miejscu wykonamy przekrój możemy otrzymywać różne "widoki" przedmiotu. 

Mój przekrój jest to przekrój konstrukcji stworzonej w rzutowaniach. Miejsce przekroju jest zaznaczone przerywaną linią na rzucie z góry :) !


Na moim rysunku w przekroju pokazane są tylko dwa zakreskowane prostokąty, ten z tyłu jest to jedynie widok. 

To już wszystko co miałam Wam do przekazania, mam nadzieję, że post Wam się przyda i wyda się Wam ciekawy. Przypominam, że to moja pierwsza tego typu praca a ja sama dopiero uczę się to robić, więc do doskonałości mi jeszcze daleko. W razie pytań zapraszam na aska -> http://ask.fm/Freelikebutterfly

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz